Co wpływa na koszt remontu łazienki?

Remont łazienki dezorganizuje życie całego domu. Wymiana glazury oraz armatury łazienkowej to także niemały wydatek. Zanim podejmiesz decyzję o tym, czy rozpocząć przemianę swojej toalety zorientuj się jaki jest koszt remontu łazienki. Podpowiadamy, na czym warto zaoszczędzić, a jakie towary wziąć z najwyższej półki.

Wybór ekipy

Przed przystąpieniem do remontu łazienki wybierz ekipę, która go zrobi. Razem z nią stwórz plan remontu, spisz koszt i omów jak będzie wyglądał cały proces krok po kroku. Jasno wyrażaj swoje oczekiwania, ale także bądź otwarty na rozwiązania, które proponują Ci fachowcy. W końcu to profesjonaliści i zatrudniłeś ich też po to, aby służyli Ci radą i doświadczeniem. 

Skuwanie glazury i terakoty

Przed przystąpieniem do prac remontowych należy skuć starą glazurę i terakotę. Możesz to zrobić sam albo zlecić ekipie remontowej. Fachowcy przy użyciu odpowiedniego sprzętu na pewno zrobią to lepiej i co najważniejsze szybciej. Skuwanie glazury i terakoty na ogół jest wliczone w koszt remontu łazienki.

Demontaż urządzeń sanitarnych

Glazura i terakota skute? Nadszedł czas na demontaż urządzeń sanitarnych. Tę część pracy również warto pozostawić pracownikom ekipy remontowej ponieważ mają oni doświadczenie w tego rodzaju przedsięwzięciach i na pewno nie spowodują awarii systemu wodno-kanalizacyjnego oraz nie zaleją sąsiadów. Fachowcy zazwyczaj wliczają demontaż armatury w koszt remontu łazienki. 

Wywóz gruzu i niepotrzebnych urządzeń

Po skuciu glazury i terakoty oraz demontażu urządzeń sanitarnych zostaje dużo gruzu oraz niepotrzebnych gabarytów łazienkowych. W koszt remontu łazienki należy zaliczyć specjalne worki na odpady budowlane oraz kontener, który wywiezie zarówno starą armaturę, jak też gruz. 

Układanie płytek

W zdemontowanej i skutej łazience można przystąpić do układania płytek. Jak na koszt remontu łazienki wpływa układanie nowej glazury? Najczęściej wszystko zależy od powierzchni pomieszczenia oraz od rodzaju płytek. Niektóre trzeba docinać albo przyklejać odpowiednim klejem, co generuje dodatkowe koszty.

Montaż armatury

Ostatnim etapem remontu jest przyłączenie i montaż armatury. Czynności te nie wpływają na koszt i zwykle przewidziane są w przygotowanym na samym początku kosztorysie. Profesjonalna ekipa z montażem urządzeń sanitarnych uwinie się w błyskawicznym tempie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.