Remont mieszkania w bloku – najczęściej zadawane pytania

Generalny remont mieszkania to bardzo duże przedsięwzięcie finansowe i logistyczne. Trzeba je wcześniej zaplanować i odpowiednio się przygotować. Jak wygląda remont mieszkania w bloku? Co zrobić, żeby przebiegał płynnie i nie zrujnował naszego budżetu? Na co się przygotować? Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Ile trwa remont?

To ile trwa remont mieszkania w bloku zależy od dwóch rzeczy. Po pierwsze jak duże jest mieszkanie przeznaczone do rewitalizacji. Krócej będzie trwał remont kawalerki niż czteropokojowego mieszkania. Po drugie jaki jest zakres prac. Jeżeli chcemy tylko odświeżyć i pomalować ściany czas trwania remontu nie będzie zbyt długi. Jeżeli natomiast decydujemy się na generalny remont i rewitalizujemy każde pomieszczenie, malujemy, wymieniamy meble, kładziemy nową podłogę, glazurę i terakotę oraz zmieniamy armaturę łazienkową i kuchenną wtedy czas trwania prac znacząco się wydłuży.

Jaki jest koszt remontu?

Na koszt prac remontowych wpływa wiele czynników. Na pewno powierzchnia ponownie będzie miała znaczenie. Im większy metraż tym większy nakład finansowy. Zakres prac remontowych to kolejne kryterium, które należy wziąć pod uwagę. Im mocniej zakrojony remont tym koszty wzrastają. Remont mieszkania w bloku można zrobić samemu (co na pewno wpłynie na obniżenie kosztów) lub wynająć profesjonalną ekipę. 

Jaką ekipę wybrać?

Robisz szeroko zakrojony remont mieszkania w bloku i zdecydowałeś się zatrudnić ekipę. Zdecyduj się na firmę, która ma doświadczenie w tego typu pracach i świadczy kompleksowe usługi. Na stronach firm remontowo-budowalnych często pokazane są przykładowe realizacje oraz opinie klientów, warto się z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu konkretnej firmy. 

Od czego rozpocząć remont?

Jeżeli remont mieszkania w bloku obejmuje całą jego powierzchnię najlepiej zacząć go od łazienki i kuchni. Po pierwsze  zarówno w jednym jak i w drugim pomieszczeniu należy skuć płytki i zerwać podłogę, po drugie jest w nich najwięcej urządzeń, które wymagają demontażu. Remont kuchni i łazienki zawsze zajmuje najwięcej czasu i generuje najwięcej bałaganu dlatego to właśnie od tych pomieszczeń najlepiej jest zaczynać prace. 

Kiedy najlepiej przeprowadzić remont?

Remont mieszkania w bloku najlepiej przeprowadzić w okresie wiosenno-letnim. Dzień jest wtedy dłuższy więc ekipa remontowa też będzie pracowała dłużej a dodatnie temperatury sprawią, że mieszkanie nie będzie wychłodzone zaś farby i kleje będą wysychały dużo szybciej co przyspieszy koniec prac remontowych.