kabina prysznicowa

Jak zamontować kabinę prysznicową na brodziku?

Remont łazienki wydaje się bardzo trudnym zadaniem i wymaga dokładności oraz pewnych zdolności manualnych. Jeśli jest chcesz mieć prysznic, musisz dokonać montażu jego kabiny. Unikniesz w ten sposób rozchlapywania wody na całe pomieszczenie. Podpowiadamy, jak to zrobić… oraz dlaczego wynajęcie fachowców do tego zadania nie jest takie złe.  

Przygotuj się odpowiednio

Kabina prysznicowa musi być dostosowana do posiadanego brodzika – inaczej skrzydła, drzwi kabiny nie będą się szczelnie zamykać i woda będzie wyciekać. Brak dopasowania to także problem z dokładnym wyczyszczeniem zakamarków kabiny i brodzika. Zanim zajmiesz się przytwierdzeniem listew, a następnie skrzydeł kabiny, musisz mieć zamontowany brodzik z syfonem oraz doprowadzoną instalację ciepłej i zimnej wody. Sprawdź wypoziomowanie brodzika i to, czy instalacja oraz odpływ wody działają prawidłowo. Przyda się poziomica, wiertarka, ołówek lub inny znacznik, linijka lub miarka, śrubokręt. Jeśli wkręty nie są dołączone do kabiny, należy zaopatrzyć się i w nie. Do uszczelnienia przydaje się silikon sanitarny, który zasklepi nawet najmniejsze szczeliny. 

Zalecenia od producenta to podstawa

Wszystkie elementy kabiny prysznicowej należy zamontować ściśle według kolejności i wytycznych zawartych w instrukcji montażu, która powinna być dołączona do produktu. Kolejność jest bardzo ważna, jeśli nie zwrócisz na to uwagi, możesz jedynie stracić czas. Nie śpiesz się, zwróć uwagę na odpowiednie umocowanie kabiny i dokładnie wypoziomuj listwy i skrzydła – inaczej kabina może być mniej szczelna. Prysznic najczęściej jest montowany raz na kilka lat, ale jeśli będzie to zrobione niedokładnie, skutki będziesz odczuwać codziennie, dlatego precyzja jest bardzo ważna.  

Zaufaj specjalistom

Jeśli brakuje ci pewności siebie, czasu, precyzji i cierpliwości, najlepiej przekazać kwestię montażu kabiny prysznicowej profesjonalistom. W ten sposób unikniesz wielu stresów, poprawek i sporego nakładu czasowego. Fachowiec ma doświadczenie, wszystkie odpowiednie narzędzia i zrobi to sprawnie. Nie warto też podejmować się osobistego montażu tego elementu bez brodzika – zespół fachowców nie tylko dobrze osadzi skrzydła, ale i odpowiednio wypoziomuje podłogę.